עברית / English / Español

 

 

כלים מתוחכמים לניהול שיח

דיגאלו

דיגאלו הינו כלי לשיח סינכרוני המשלב מיפוי גראפי של אלמנטים בדיון. הכלי פותח במסגרת פרוייקט DUNES, פרוייקט בינ"ל בראשות קבוצת כישורים מהאוניברסיטה העברית.

 כיום קיימות שתי גירסאות של דיגאלו, הזמינות לציבור הרחב. לשימוש בגירסה 1 של דיגאלו, המסתמכת על טכנולוגית WEBSTART, נא להקליק כאן. ר' גם מדריך למורה והוראות. לשימוש בגירסה 2 של דיגאלו, גירסה מתקדמת יותר שמאפשרת למורה ליצור שרת משלו דרכו יתקשרו התלמידים, יש לפנות למר ראול דרכמן לקבלת קובץ התקנה דרך המייל.                     הנחיות להתקנה ושימוש בתוכנות דיגאלו וארגונאוט ניתן למצוא בדף התקנה ושימוש בתוכנת דיגאלו וארגונאוט.

ארגונאוט

ארגונאוט הינו כלי ניהול ומעקב המיועד למורים ותלמידים. הכלי מבוסס על סביבת הדיון דיגאלו (גירסה 2), ומספק למורה כלים מתוחכמים (משלבי בינה-מלאכותית) להתערבות בנקודות קריטיות בדיון, למעקב אחרי המתרחש ולרפלקציה לאחר הדיון. הכלי פותח במסגרת פרוייקט ארגונאוט, פרוייקט בינ"ל בראשות קבוצת כישורים מהאוניברסיטה העברית.

 לשימוש בארגונאוט דרך האינטרנט, יש להוריד את הקובץ Argunaut-L Client 1.0.1 (עבור חלונות, מקינטוש או לינוקס) מאתר קבוצת COLLIDE, להריץ אותו ולפעול על פי ההוראות. הערה: בכדי שהתוכנה תעבוד היטב, צריכה להיות מותקנת על המחשב גירסה 1.5 של ג'אווה, וכמו כן צריכה להיות גישה חופשית לאינטרנט. תוכלו לקרוא עוד על התוכנה במדריך למורה (בעברית), ובנוסף לקרוא תיאור קצר או את המדריך השלם לתוכנה (באנגלית). לשימוש בארגונאוט דרך אינטראנט (למשל דרך התקנה מקומית במעבדות של בית ספר), ר' הנחיות להתקנה מקומית של שרת ארגונאוט (באנגלית, מיועד למשתמשים מתקדמים). לאחר התקנת השרת, ניתן להוריד את קובץ הקליינט (כמתואר לעיל) וצריך פשוט להחליף את כתובת הIP שניתנת כברירת מחדל בכתובת השרת שהתקנתם.

מפית

מפית הוא כלי לניהול דיונים שמיועד לתמוך בדיונים דבורים / פגישות.  הכלי מטפל בשלושה אספקטים של דיונים: תהליך ואופן ההכנה / התכוננות לדיון, ניהול הדיון עצמו  ויצירת תוצר מהדיון שיכול לשמש את המשתתפים בעתיד.

מפית מפותח במסגרת פרוייקט KP-Lab, פרוייקט בינ"ל בהשתתפות קבוצת כישורים מהאוניברסיטה העברית.

קרא עוד על מפית...

 

 

 

© The Kishurim Group 2009